Fantasy,  Netflix,  Seriale

„Wiedźmin” sezon 3 – premiera, obsada i dalsze losy Geralta, Ciri oraz Yennefer

Po tym, jak produkcja 3. sezonu została wstrzymana przez COVID, fani „Wiedźmina” spodziewali się kolejnego sezonu w grudniu 2023 roku. W takim razie mam dla Was dobrą wiadomość! Premiera nowego sezonu odbędzie się już latem 2023 roku! 

 

Co zobaczymy w 3. sezonie?

Pozostałe sezony „Wiedźmina” opierały się na książce autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, więc również i w tym przypadku możemy liczyć na wydarzenia, które niektórym z nas znane są już z Czasu Pogardy

Źródło: Netflix

 

Historia trzeciego sezonu Wiedźmina rozpocznie się tam, gdzie zakończył się drugi sezon: Ciri nadal szkoli się na czarodziejkę, a Nilfgaard, Redania i królowie północy chcą schwytać – lub, co gorsza, zabić – Lwiątko z Cintry. Francesca i pozostałe elfy również mają na oku Ciri, która jest teraz pod ochroną Geralta i Yennefer. Te walczące strony i frakcje prawie na pewno będą siłą napędową nadchodzącego sezonu.

Kto wystąpi w kolejnym sezonie „Wiedźmina”?

 

Henry Cavill powróci jako Geralt z Rivii. Freya Allan wystąpi w roli księżniczki Ciri, a Anya Chalotra jako Yennefer. 

Spodziewać się też możemy takich postaci jak: Anna Shaffer (Triss), Joey Batey (Jaskier), Eamon Farren (Cahir), MyAnna Buring (Tissaia), Lars Mikkelson (Stregobor), Terence Maynard (Artorius), Tom Canton (Filavandrel) i Royce Pierreson (Istredd).

Źródło: Netflix

Netflix opublikował opis fabuły nadchodzącego sezonu: 

 

Gdy monarchowie, magowie i bestie Kontynentu rywalizują o jej schwytanie, Geralt zabiera Ciri z Cintry do ukrycia, zdeterminowany, by chronić swoją nowo zjednoczoną rodzinę przed tymi, którzy grożą jej zniszczeniem. Yennefer, powierzona magicznemu szkoleniu Ciri, prowadzi ich do chroniona forteca Aretuza, gdzie ma nadzieję dowiedzieć się więcej o niewykorzystanych mocach dziewczyny. Zamiast tego odkrywają, że wylądowali na polu bitwy politycznej korupcji, czarnej magii i zdrady. Muszą walczyć, stawiać wszystko na szali – albo ryzykują utratę siebie na zawsze”. 

 

Oglądałeś/aś poprzednie seriale „Wiedźmina”?

Zobacz więcej na Instagramie!

4 komentarze

Podziel się swoją opinią!

%d bloggers like this: