Netflix,  Seriale,  Thriller

The Squid Game: granice ludzkiej moralności

Hwang Dong-hyuk tworząc jeden z największych hitów Netflixa, nie wiedział, że wraz z tym popularna platforma zostanie pozwana a „The Squid Game” sparaliżuje całą Koreę Południową. Ale dlaczego?

 

W tym kraju fraza „squid game Netflix” była wpisywana najczęściej, a oglądalność serialu doprowadziła do zakłóceń w sieci internetowej. W związku z tym jeden z właścicieli sieci internetowej wystąpił na drogę sądową przeciwko Netflixowi.

 

Squid Game na Netflix – gdzie jeszcze można obejrzeć serial?

 

Czy osoby bez abonamentu na Netflixie, również mogą poznać wszystkie krwawe gry z koreańskiego thrillera? Squid Game w cda już dostępny!

 

squid game netflix
Źródło: Spider’s Web

 

Zastanawiasz się, czy są już dostępne wszystkie odcinki? Squid Game cda odc 1 już jest, a wraz z nim kolejnych siedem części bijącego rekordy popularności serialu!

 

Squid game sezon 2 – co mówi reżyser?

 

Pewnie większość z Was zastanawia się, jak reżyser opisuje swoją produkcję. Twierdzi, że:

 

„To jest opowieść o przegranych”

 

Ale to nie wszystko! Powiedział coś więcej o Squid Game sezon 2!

 

„Samo pisanie, produkcja i reżyserowanie serialu było naprawdę wielkim zadaniem. Kiedy myślę o zrobieniu tego samego w drugim sezonie, osobiście trochę się martwię” – powiedział. „W tej chwili nic nie zostało potwierdzone, ale tak wielu ludzi jest entuzjastycznie nastawionych, że naprawdę to rozważam.”

 

Już premiera Squid Game odc 1 zyskała popularność na całym świecie! Niestety nie padło jeszcze potwierdzenie kolejnego sezonu, ale reżyser się nad tym zastanawia!

 

Wchodzisz do gry?

 

Główny bohater, Seong Gi-hun to hazardzista i lekkoduch. Z łatwością okrada swoją chorą matkę, obstawia wyścigi konne, a przy tym jeszcze bardziej się zadłuża. Jednak jedyną osobą, o którą zamierza walczyć jest jego córka, która wraz ze swoją nową rodziną wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych. Seong uświadamia sobie wtedy, że za wszelką cenę musi zdobyć pieniądze i zadbać o swoje życie.

 

squid game
Źródło: Netflix

 

Podczas kryzysu Seonga, pojawia się nieznajomy mężczyzna, proponując mu grę z dzieciństwa. Zasady są proste: gdy wygra, zgarnia pieniądze, gdy przegra otrzyma jedynie uderzenie w policzek.  Po zakończonej grze główny bohater jest zaintrygowany tym, jak łatwo może zdobyć pieniądze i chciałby to powtórzyć. W tym samym czasie otrzymuje tajemniczą wizytówkę i po namyśle dzwoni na wskazany numer, przedstawiając swoją chęć udziału w grze.

 

Na miejscu spotyka wielu ludzi, w różnym etapie życia. Pośród nich znajduje się jego znajomy ze szkolnej ławki, złodziejka, która zabrała kilka dni temu jego pieniądze i staruszek, któremu wszystko jedno, ponieważ cierpi na guza mózgu.

 

Wszystkich łączy jedno – poważne problemy finansowe. Łącznie w grze chce wziąć udział 456 osób, by wygrać miliardy południowokoreańskich wonów.

 

Od teraz niewinne gry dla dzieci nabierają zupełnie innego znaczenia!

 

squid game
Źródło: Netflix

The Squid Game to nie tylko serial!

 

To konkurencyjne środowisko, w którym żyjemy. Świat nie jest dla nas przychylny, nie wszyscy awansują, dobrze zarabiają, mają rodziny i cel w życiu. Niektórzy po prostu przegrywają – i o nich jest ta produkcja Netflixa „Squid Game”.

 

W serialu poznajemy również Cho Sang-woo, czyli typowego „syna koleżanki Twojej mamy”, który osiąga lepsze wyniki, trafia na prestiżowe studia, pracuje w wymarzonym zawodzie i jakby się mogło wydawać… ma wszystko, czego Tobie brakuje, ale czy na pewno?

 

squid game
Źródło: Soompi

 

Cho Sang-woo wygrywa z Seong Gi-hun w jeszcze jednej kwestii – ma zdecydowanie wyższe długi.

 

Ich rywalizacja ma osobisty wydźwięk. Każdy z nich diametralnie się zmienia, być może gry pozwoliły ukazać im swoje prawdziwe oblicze. Seong staje się przyjacielem, potrafi współczuć i pomóc, ale mimo wszystko nie zapomniał, dlaczego wziął udział w grze – chciał przeżyć i zacząć nowe życie. W tym samym czasie Cho myśli tylko o sobie, nie przekazuje nawet najbliższym zawodnikom kluczowych informacji, jego celem jest wygrana, za wszelką cenę. Podstępem, z premedytacją i pełną świadomością skazał na śmierć jednego z najbardziej naiwnych i dobrodusznych osób uczestniczących w grze, Alimego Abdulema.

 

squid game
Źródło: GQ India

 

Jedno jest pewne: świat nie zasługuje na takich ludzi jak Alim. Jego postać możemy odnaleźć również w naszym otoczeniu. Każdy zna osobę, która jest naiwna, ale również na tyle dobra, że byłaby w stanie oddać wszystko, co ma dla drugiej osoby. Czy taka osoba wygrywa? Nie w tym życiu, niestety.

 

Co sądzę o The Squid Game?

 

Uważam, że to potrzebny serial i potrzebna produkcja. Ukazuje każdemu z nas, jacy jesteśmy. Pokazuje, jak bardzo wartość pieniądza zyskała na znaczeniu, a życie innych – zdecydowanie zmalała. Przedstawia, ile jesteśmy w stanie zrobić, by osiągnąć swój cel. Wskazuje również na pogoń za swoimi aspiracjami, nie zważając na uczucia naszych najbliższych.

 

squid game
Źródło: Netflix

 

I najważniejsze: odkrywa nasze „prawdziwe ja” w sytuacjach kryzysowych.

 

Jeżeli reżyser zdecyduje się na drugi sezon, to chętnie go obejrzę!

 

A Wy, jakie macie przemyślenia odnośnie tego serialu? Przedstawiona brutalność i krwawe sceny Was przerażają, czy wręcz przeciwnie? Przedstaw swoją opinię w komentarzu!

 

 

4 komentarze

Podziel się swoją opinią!

%d bloggers like this: