Netflix,  Seriale

Queen of the South, czyli kim jest Teresa z Sinaloa?

Znajdę tu jakichś fanów Teresy Mendozy (Alice Braga), właścicielki największego imperium narkotykowego? Czy tylko ja z wielkim zainteresowaniem oraz odrobiną dreszczyku emocji kibicowałam Teresie w dążeniu do osiągnięcia jej celów? Dziś opowiem, co czuje po obejrzeniu 4. sezonu Queen of the South!

 

Najpierw jednak podzielę się z Wami odpowiedzią na najbardziej wyczekiwane pytanie: kiedy kontynuacja Queen of the South, gdzie obejrzeć serial?

 

5. sezon serialu był dostępny w USA już 23 czerwca 2021 roku! Czy Queen of the South będzie dostępna w Polsce? Oczywiście, że będzie, ale niestety Netflix nie podał jeszcze daty oficjalnej premiery. Jednak spodziewam się, że piąty i już, niestety, ostatni sezon będzie gościł na platformie Netflix jeszcze w 2021 roku!

 

Skoro już wiemy, kiedy 5. Sezon Queen of the South zadebiutuje w Polsce, to przyjrzyjmy się bliżej pozostałym sezonom, które są w pełni dostępne na platformie Netflix!

Queen of the South - 5 sezon.
Źródło: Japanfm.com

Teresa Mendoza to młoda kobieta z Sinaloa, której chłopak był pracownikiem ówczesnego szefa kartelu narkotykowego, Epifania Vargasa (Joaquim de Almeida). Teresa wraz ze swoim chłopakiem, Güero (Jon-Michael Ecker) mieli wszystko, czego chcieli, a jak się później okazało, to były najspokojniejsze lata Teresy. Nie miała ona pojęcia, jak „ten” biznes wygląda od środka i do czego są zdolni ludzie ze świata przestępczego, w którym żyła.

 

Queen of the South zwróciła moją uwagę z tego względu, że żadna z męskich ról nie była na tyle silna, aby zaszkodzić Teresie, czy Camili Vargas (Veronica Falcon). Według mnie to dwie najlepiej zagrane role w tym serialu. Myślę, że gdyby scenarzyści postawili bardziej na serialowy rozwój córki Camilii, Isabeli Vargas (Sandry Valles) mogłaby stać się kimś więcej niż tylko rozpieszczoną córką dowódców kartelu narkotykowego.

 

Czy „Królowa Południa” potrafi kochać?

 

W serialu zostały przedstawione dwie twarze Teresy – jedna to ta młoda, empatyczna uciekinierka z Meksyku kochająca do szaleństwa Güero. Jej Partner obiecywał ochronę, ale zamiast tego, chronił sam siebie w siedzibie FBI. Dokładnie w tym samym czasie, Teresa wraz z Jamesem (Peter Gadiot) rozwijała swoją drugą twarz i z dnia na dzień stawała się pewniejszą, dojrzalszą kobietą, która nie musiała już przed nikim uciekać.

 

Okazało się, że czas spędzony przy Camili i Jamesie pozwolił Teresie stać się doskonałym strategiem, pewną szefową i najbardziej niebezpieczną kobietą na świecie, która mimo wszystko, zawsze była lojalna, ufna oraz empatyczna. Czy dzięki temu dowodziło się jej łatwiej? Nie, ale zawsze była ostrożna i skuteczna.

Queen of the South - Teresa i James
Źródło: TV Insider

James słynął z tego, że był lojalny i wierny swojej szefowej, Camilii Vargas. Teresa wpłynęła na niego, do tego stopnia, że był w stanie wielokrotnie omijać prawdę, rozmawiając z Camillą.

 

Czy zobaczymy jeszcze Jamesa w Queen of the South? Jak myślicie, podzielcie się swoją opinią w komentarzu!

 

Druga największa przemiana w Queen of the South: poznajcie Pote!

 

Pote, poprzednio pracownik Epifanio Vargasa, który próbował zabić Teresę. A teraz? Najbliższy przyjaciel oraz część rodziny głównej bohaterki. Jak to się stało?

 

Zacznijmy od tego, że najpierw on pozwolił odejść Teresie, a potem ona ocaliła jego. Następnie nieprzyjaciel stał się częścią imperium, który razem z nią prowadził. Co przekonało go do bycia wiernym swojej szefowej? Potraktowała go jako członka rodziny, przyjaciela, doradcę, a nie jednego z wielu i maszyny do zabijania.

Queen of the south - Pote i Teresa
Źródło: Pinterest

Właśnie: maszyny do zabijania, tak można byłoby określić dawnego Pote. Co wpłynęło na jego zmianę? Poznał Toniego, którego traktował jak syna i Kelly Anne, w której się zakochał. Ale jak to silny, niezniszczalny, zawsze przygotowany na atak, Pote stracił głowę?

Nie do końca stracił, mimo swoich uczuć, zawsze był gotowy, by chronić swoją rodzinę i najbliższą mu przyjaciółkę, Teresę.

 

A Wy jak oceniacie przemianę Pote? W Queen of the South byłoby można poruszyć jeszcze wiele wątków. Jednymi z nich są: silna i niebezpieczna relacja Państwa Vargas oraz niezwykła przyjaźń Króla Georga z Bilalem.

 

Może jakieś inne wątki serialu również Was zaintrygowały? Podzielcie się nimi w komentarzu!

Recenzje całego serialu opublikuję po obejrzeniu ostatniego sezonu!

 

6 komentarzy

Podziel się swoją opinią!

%d bloggers like this: