Kryminał,  Player,  Ranking

Player: TOP 5, które musisz obejrzeć!

Wracam do Was z kolejnym rankingiem „Co by tu obejrzeć”, tym razem na…PLAYER! To polski serwis internetowy video, w którym znajdziemy programy TVN. Player oferuje również programy zewnętrznych partnerów, m.in. Canal+, HBO, Viacom oraz Elevent Sport. Filmy oraz seriale TVN player są dostępne na platformie nawet tydzień wcześniej! Sprawdź to sam!

Poniżej przedstawiam Wam TOP 5, według mnie, najlepszych polskich produkcji playera. Temat przewodni programów to kryminał, walka o sprawiedliwość oraz ucieczka. Skąd u mnie zainteresowana takimi tematami? Zaczęło się od „Chyłki”, kiedy włączyłam pierwszy odcinek, skończyłam na drugim sezonie, w tamtym czasie, ostatnim na playerze.

 

Co by tu obejrzeć na… PLAYER

 

Chyłka

 

Chyłka player
Źródło: Player

Polski serial kryminalno-obyczajowy emitowany na platformie player już od 2018 roku. Chyłka jest adaptacją serii powieści o prawniczce, Joannie Chyłce. Seria została napisana przez Remigiusza Mroza, który przelał na papier historię jednej z najbardziej skutecznych prawniczek. Gdzie można kupić serię „Chyłka”? Książki są dostępne w każdej księgarni, a historia prawniczki liczy aż 14 tomów powieści. Bez wątpienia Joanna Chyłka jest postacią fikcyjną, wykreowaną przez Remigiusza Mroza. W jej role, w produkcji player wciela się Magdalena Cielecka.

 

Na playerze możemy obejrzeć już pełne 4 sezony produkcji, zaczynając od: Chyłka: Zaginięcie, Chyłka: Kasacja, Chyłka: Rewizja, Chyłka: Inwigilacja. Od kilku dni na platformie widnieje pierwszy odcinek 5 sezonu, Chyłka: Oskarżenie.

 

Prawdopodobnie to ostatni sezon produkcji player. Chyłka w najnowszym sezonie zmierzy się ze sprawą działacza opozycji, który zabił czwórkę dzieci i odsiaduje swój wyrok w więzieniu. Czy niekonwencjonalna oraz zabójcza i skuteczna Chyłka podoła również i tej sprawie? Jesteście ciekawi finału?

 

Skazana

 

Skazana player
Źródło: Player

To bezsprzecznie najnowszy hit playera! W rolę głównej bohaterki wcieliła się niezastąpiona Agata Kulesza, która gra surową oraz bezlitosną sędzię, Alicję Mazur. Czy została słusznie skazana? Player w swojej produkcji postawił również na poboczą rolę, jedynej w swoim rodzaju, Oli Adamskiej. Wcieliła się ona w rolę Pati, która niewątpliwie oczarowała każdego widza. „Skazana” – serial to częściowa ekranizacja powieści Ewy Ornackiej „Skazane na potępienie”. Alicja Mazur jest postacią fikcyjną, wykreowaną przez aktorkę na podstawie pierwowzoru, Beaty Krygiel.

 

Reasumując, o czym jest „Skazana”? Obsada serialu: Agata Kulesza, Bartłomiej Topa, Aleksandra Adamska oraz Michał Czarnecki opowiadają o historii sędzi znanej z najbardziej surowych wyroków, która niewątpliwie została wrobiona w morderstwo. Na domiar złego, przez „błąd władz policji” trafia do więzienia, w którym znajdują się kobiety, które tam wysłała. Jaki będzie finał serialu „Skazana”? TVN wraz z playerem zapowiedzieli kontynuację tej produkcji, już w 2022 roku!

 

Jesteście ciekawi 2 sezonu? Na kogo powrót czekacie najbardziej? Ja z pewnością za bohaterką Aleksandry Adamskiej, Pati.

 

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

 

25 lat niewinności
Źródło: Player

To historia Tomka Komendy, który w wieku 18 lat został niesłusznie skazany za gwałt i zabójstwo 15-letniej dziewczyny. Serial na player składa się z czterech, 30-minutowych odcinków. Wśród nich możemy zobaczyć, jak na przełomie 1996/1997 roku wyglądała polska, jaką władzę miała polska policja, i na końcu: jak wyglądało młode życie 23-letniego Tomka Komendy.

 

Finał jest znany każdemu z nas, ale gorąco Was zachęcam do obejrzenia historii, którą musiał przeżyć młody człowiek i utracić aż 18 lat wolności.

 

Żywioły Saszy. Ogień.

 

żywioły saszy player
Źródło: Player

Słyszeliście kiedyś o zawodzie profilerki kryminalnej? Ja też nie. Wszystkiego dowiedziałam się po obejrzeniu serialu „Żywioły Saszy”. To kolejny serial player, który został wyemitowany na podstawie książki, tym razem Katarzyny Bondy. Serial „Żywioły Saszy: Ogień” to produkcja, w której główną bohaterkę gra Magdalena Boczarska. To właśnie Sasza Załuska wraca ze USA, gdzie szkoliła się na profilerkę kryminalną. Kiedy wraca do Polski, natychmiast otrzymuje swoje pierwsze zadanie. Wyjeżdża do Łodzi, w której systematycznie dochodzi do wybuchów oraz podpaleń. Czy wiedza Saszy przyda się w wytropieniu podpalacza?

 

Kogo możemy spotkać w serialu „Żywioły Saszy”? Obsada produkcji zdecydowanie zaskakuje. Oprócz Joanny Boczarskiej może tam spotkać również: Jędrzeja Hycnara, Aleksandrę Konieczną, Arkadiusza Jakubika oraz Andrzeja Konopkę. Doczekamy się kontynuacji serialu?

 

„Żywioły Saszy” sezon 2 prawdopodobnie powstanie już w 2021 roku, a na playera trafi już na wiosnę 2022 roku! Jesteście ciekawi dalszych losów Saszy?

Receptura

 

Receptura player
Źródło: Player

Dwie zupełnie różne kobiety i dwa zupełnie inne światy i jedno słowo „Wedel”. Wkraczamy w historię dwóch zdeterminowanych kobiet balansując pomiędzy okresem międzywojennym a czasami dzisiejszymi. To, co łączy wydawałoby odległe od siebie historie to dziennik Marii Kielicz, w którą wcieliła się doskonała Agnieszka Więdłocha. Jak zaczęła się ta historia? Wedel, a dokładnie Jan Wedel postawił zatrudnić młodą architektkę i powierzyć jej najcenniejszą recepturę.

 

Serial powstał ze współpracy z firmą Wedel. Czy doczekamy się kontynuacji serialu „Receptura”? TVN nie informował swoich widzów o kolejnym sezonie. Jednak zakończenie nie przewidywało kolejnych części.

 

A Ty co sądzisz o tym serialu? Podziel się swoją opinią!

 

Zapowiedź nowego hitu playera – Pajęczyna

 

Źródło: Player

Kilka dni temu odbyła się premiera nowego serialu player! „Pajęczyna” jest to kolejna opowieść, która toczy się między 1978 a 2010 rokiem. Kornelia Titko (Joanna Kulig) to niewątpliwie odważna naukowczyni, która musiała pogodzić ze strasznym dramatem rodzinnym – stratą rodziców oraz siostry. Nagle spotyka mężczyznę, który był oskarżony o zabójstwo jej rodziny. Kornelia zaczyna własne śledztwo. Na jaw wychodzą fakty, o których nie miała pojęcia. Czy Kornelia samodzielnie wymierzy sprawiedliwość?

 

Na koniec, recenzja serialu „Pajęczyna” trafi na bloga po obejrzeniu całego serialu? Oglądaliście pierwszy odcinek? Jakie są ważne odczucia?

5 komentarzy

Podziel się swoją opinią!

%d bloggers like this: