Netflix,  Ranking,  Seriale

Najlepsze krótkie seriale na Netflixie! TOP 11

Ile razy Ci się zdarzyło, że szukając luźnego serialu na Netflixie, HBO GO, czy Amazon Prime Video na ekranie telewizora wyświetlały się ultra długie produkcje z kolosalną liczbą sezonów? Mi wielokrotnie! Wiesz, co jest gorsze od żmudnego szukania idealnie krótkiego serialu ? Przerywanie odcinka w połowie, bo akurat musisz wysiąść na przystanku czy wejść do pracy! Dlatego w tym artykule przedstawię Ci najlepsze krótkie seriale na Netflixie, które możesz obejrzeć nie tylko podczas nadchodzących jesiennych wieczorów, ale także podczas podróży, gotowania, czy w drodze do pracy!

 

 

 

#1 Grace i Frankie

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: Netflix.com
Źródło: Netflix.com

Emerytowana kosmetyczka i nauczycielka sztuki, czyli, innymi słowy, poznaj Grace i Frankie, które przez lata stawały się coraz większymi rywalkami. Czy potrafiłyby znaleźć wspólny punkt widzenia w obliczu niespodziewanej decyzji? Podczas gdy ich mężowie przyznają się, że od ponad 20 lat są w sobie zakochani życie kobiet wywraca się do góry nogami. Czy uda się im pokonać swoje uprzedzenia i wypracować nową definicję „rodziny”?

 

 

 

 

 

#2 Chesapeake Shores

 

 

Źródło: radiotimes.com

Abby O’Brien powraca do rodzinnego miasteczka jako samotna matka i businesswomen. Podczas swojego pobytu odnawia kontakt ze swoją skłóconą rodziną, z którą nie utrzymywała silnych relacji. Podczas gdy pomaga swojej siostrze w otwarciu pensjonatu, przypadkiem spotyka również swoją pierwszą miłość, Trace’a Riley’a. Czy uda się jej pogodzić rozwianą po całym świecie rodzinę i odnowić namiętne uczucie?

 

 

#3 Valeria

 

 

 

Źródło: Netflix.com

Czy może być coś gorszego, niż kryzysy, które samoistnie się nasilają? W takiej sytuacji musiała odnaleźć się Valeria, pisarka cierpiąca na brak weny i żona, która zdała sobie sprawę, że jej małżeństwo z dnia na dzień przestaje istnieć. Czy przyjaciele i nowy znajomy pomogą jej pokonać problemy i odzyskać dawną sławę?

 

 

#4 Jak poznałem Waszą matkę?

 

 

 

Źródło: Netflix.com

Główny bohater, Ted wraz z grupą przyjaciół oprowadza nas przez śmieszne, irracjonalne, smutne oraz wzruszające momenty w swoim „imprezowym” życiu, podczas gdy przedstawione wątki skupiają się na próbach „zdobycia” idealnej narzeczonej. Historia od samego początku jest wspomniem Teda, który opowiada swoim dzieciom o tym, jak poznał ich matkę.

Bardzo często porównuję się ten serial do kultowych „Friends” Czy w związku z tym ta produkcja powinna wpisywać się do rankingu „najlepsze krótkie seriale na Netflixie i nie tylko”? Przedstaw swoją opinię w komentarzu!

 

 

#5 Dobre miejsce

 

 

 

Źródło: Netflix.com

Zastanawiasz się, czy można trafić do raju, mimo problemów i złych uczynków na Ziemi? Eleanor się udało. Trafiła do Dobrego Miejsca, nie wiedząc, że do niego nie pasuje. Kiedy się zorientowała, gdzie jest, było już za późno na wyjaśnienia i odwrót. Wraz z pomocą swojej „bratniej duszy” postanowiła stać się lepszą wersją siebie.

 

 

#6 Pracujące mamy

 

 

 

Źródło: Netflix.com

Cztery kobiety po urlopie macierzyńskim postanawiają wrócić do pracy, co okazuje się trudniejsze niż myślały. To nie tylko serial o rodzicielstwie, ponieważ bohaterki poruszają najważniejsze tematy tabu współczesnego świata – walczą z niższą płacą kobiet w korporacjach, pokazują, jak wygląda urlop tacierzyński oraz borykają się ze zdradzającymi je mężami. Czy uda im się wytrwać w świecie pełnym niespodziewanych zwrotów akcji?

 

 

#7 Emily w Paryżu

 

 

 

Źródło: Netflix.com

Praca marzeń, nowy start i uprzedzenie nowych współpracowników? To przedsmak historii, do której zaprasza nas Emily z Paryża. To opowieść młodej kobiety, która otrzymała wielką szansę i następnie, jak się okazuje niemożliwą do wykonania misję, opracowania nowej strategii marketingowej dla francuskiej agencji. Przekonaj się, czy francuzi zaakceptują nową szefową oraz, jak ona odnajdzie się w nowym otoczeniu.

 

 

#8 Jeszcze nigdy…

 

 

 

Devi podczas 1. sezonu "Jeszcze nigdy..." - najlepszego krótkiego serialu na Netflixie
Źródło: Netflix.com

Jak wygląda życie nastoletniej hinduski, która urodziła się jako Amerykanka? Poznaj Devi Ramakrishan, jej konserwatywną matkę, szalonych przyjaciół i przekonaj się, który ze szkolnych kolegów odkryje w niej coś więcej niż tylko koleżankę z ławki. Dowiedz się, czego jeszcze nigdy nie robiła Devi.
Drugi sezon zadebiutował na Netflixie 15 lipca 2021 roku!

 

 

#9 You Me Her

 

 

 

Jack, Emma oraz Izzy podczas kręcenia "You Me Her" najlepszego krótkiego serialu na Netflixie
Źródło: Netflix.com

Wiesz, jak wygląda związek poliamoryczny? Czy osoby w takich relacjach są w stanie w nich wytrwać, podczas gdy są wystawiani na próbę czasu? Małżeństwo Jacka i Emmy przechodziło poważny kryzys, który udało się im zażegnać przede wszystkim dzięki pojawieniu się w ich życiu młodej, energicznej Izzy. Czy uda im się stworzyć trwałą relację? 

 

 

#10 Bonding

 

 

 

Tiffany i Pete podczas 2. sezonu "Bonding" najlepszego krótkiego serialu na Netflixie
Źródło: Netflix.com

 

Jak myślisz, jak wygląda życie dominy poza pracą? Tiff Chester przeprowadziła się do Nowego Jorku, by studiować i poznawać siebie. Okazało się, że jej pewność, kobieca siła i instynkt sprawiły, że stała się idealną dominą. W pewnym momencie Tiff składa przyjacielowi ze szkolnych lat nietypową propozycję. Jak potoczą się ich losy?

#11 The End of the F***ing World

 

 

 

James oraz Alyssa - kadr z najlepszego krótkiego serialu na netflixie "The End of the f***ing World"
Źródło: Netflix.com

Premiera pierwszego sezonu miała miejsce w 2017 roku. Od czasu debiutu serialu na Netflixie minęło wiele czasu i wiele produkcji. Czy historia Jamesa i Alyssy została powielona? Nie! To pokręcony serial z idealnie dobranymi bohaterami. James ma specyficzne hobby i uwielbia sprawiać sobie ból, podczas gdy Alyssa jest zbuntowaną nastolatką z własnymi problemami życiowymi. Czy ten duet ma szansę przetrwać?

 

 

Teraz już znasz najlepsze krótkie seriale na Netflixie, które prawdopodobnie zdołasz obejrzeć w jeden wieczór!

A może znasz inne seriale, które pochłoną każdego widza i wprowadzą go w świat bohaterów podczas 30-minutowego seansu? Podziel się nimi w komentarzu i daj szansę innym na odkrywanie perełek, o których świat jeszcze nie słyszał!

328 komentarzy

Podziel się swoją opinią!

%d bloggers like this: