Film,  Ranking,  Seriale

Najlepsze filmy i seriale 2021 roku

To już czas na przemyślenia, analizę i powrót do największych hitów filmowych oraz serialowych kończącego się już 2021 roku! Mieliśmy wiele prowokujących produkcji takich jak „Squid Game” czy „Dwa”. Wiele rodzimych, polskich produkcji, które okazały się sukcesem i powodem do dumy – mam na myśli „Skazaną”, „Pajęczynę” oraz nieustępliwą „Chyłkę”. Oprócz tego doczekaliśmy się zakończenia najbardziej boskiej historii romantycznej: Lucyfera Morningstara oraz Pani Detektyw. Natomiast we wrześniu spotkaliśmy się ponownie z uczniami szkoły Moordale i ich nową, z pozoru łagodną dyrektor – Panią Hope Haddon i wraz z nimi odkrywaliśmy nowe zakamarki ludzkiej seksualności.

 

Jednak to nie wszystko, 2021 rok zaskoczył nas innymi produkcjami, które pozostaną z nami na dłużej. Pierwsza część z nich to:

 

TOP 5 najlepszych seriali 2021 roku

 

#1 WandaVision

 

Źródło: Marvel Studios

 

Jako nowy członek fanów Marvel, historia Wandy i Visiona bardzo mi się spodobała. Nie chodzi jedynie o historię, jaką przekazali, ale również o sposób jej zaprezentowania. Co można powiedzieć o Wandzie? Zbyt zrozpaczona, żeby zapomnieć o tragicznych wydarzeniach. Potwór w kobiecej skórze, który nie zna potęgi swojej mocy i więzi kilka tysięcy ludzi tylko po to, by poczuć namiastkę spełnienia. Kobieta, która włada tak potężną mocą, a mimo wszystko nie jest w stanie zapomnieć o przeszłości. Wybierz, co najbardziej Ci pasuję, bo to wszystko prawda. Marvel w pierwszym odcinkach serialu wyłożył karty, a przy samej końcówce powiedział „sprawdzam”. Dzieje się bardzo dużo, odkrywamy ogromny potencjał i czekamy na kolejne produkcje Marvela z udziałem Wandy.

 

To czas, by przygotować się na … Scarlet Witch w całej jej okazałości. Możemy zobaczyć ją już niedługo, bo 6 maja 2022 roku w „Doctor Strange in the Multiverse of Madness”.

 

#2 The Maid

 

Sprzątaczka: Alex z Maddy
Źródło: Netflix

 

Mogę powiedzieć Wam szczerze: nigdy nie widziałam takiej historii, takiego cierpienia i takie powstania z tego cierpienia w zaledwie 10 odcinkach. Poznajemy cholernie nieszczęśliwą Alex – jej życie to naprawdę piekło na Ziemi. Jednak musi stawić mu czoło dla swojej córki Maddy. Alex postanawia zostać samotną matką bez środków do życia, walczy z biurokracją, odkrywa sposób na życie i nową znajomą, dzięki której widzi namiastkę nadziei na spełnienie się w roli matki i … pisarki.

 

Całą recenzję znajdziesz tutaj.

 

#3 Sexify

 

Źródło: Netflix

 

Nieudana próba odtworzenia Sex Education? Wtedy powiedziałabym stanowcze: NIE! Tematyka jest rzeczywiście podobna, ale tutaj spotykamy się z trzema, zdecydowanie różniącymi się od siebie kobietami, które pracują nad innowacyjną aplikacją, która miałaby być instrukcją do zaspokojenia seksualnego swojego partnera czy partnerki. Współpracując nad tą aplikacją same odkrywają seksualność swoją i … swoich rówieśników.

 

Już w 2022 roku kontynuacja serialu „Sexify”.

 

#4 Arcane

 

Źródło: Netflix

 

Jeśli spędzasz wolny czas z grą Leauge of Legends to serial dla Ciebie! To animowana opowieść o pochodzeniu dwóch kultowych bohaterek tej gry, a także o sile, która je dzieli. Zobaczymy w serialu zarówno bogaty Piltover, jak i obskurny Zaun. Mieszkańcy tych światów z reguły żyli ze sobą w zgodzie, aż do momentu wynalezienia w Piltover nowej technologii, która zaczyna kontrolować magiczną energię, a w Zaun substancje zmieniająca ludzie w roboty. Jak potoczy się ta rywalizacja?

 

Drugi sezon „Arcane” już w 2022 roku!

 

#5 Wiedźmin

 

Źródło: Netflix

 

To już drugi sezon przygód Geralta z Rivii, Ciri oraz Yennefer z Wengerbergu. Pierwszy przykuł moją uwagę, ale oglądając go czułam się nieco zagubiona. Było dla mnie w nim za dużo historii i postaci – dla osób, które nie czytały książek oraz nie grały w grę pierwszy sezon mógł być trudny do zrozumienia. Jednak już w drugim wszystko wydawało się jaśniejsze. Zaraz po premierze „Wiedźmin 2” spotkał się ze sporo krytykom, głównie ze strony osób, które Geralta z Rivii znają głównie z powieści oraz gry. Drugi sezon – odkrywanie mocy Ciri i wsparcie Yennefer były dla mnie niezwykle interesujące.

 

Jednak kolejnej części możemy spodziewać się dopiero na przełomie 2022/2023 roku.

 

Nie przez przypadek nazwa bloga to „między odcinkami” o wiele częściej wybieram seriale niż filmy. Jednak chcę podzielić się z Wami filmami, które w 2021 zasłużyły na szczególne uznanie. Oto:

TOP 5 najlepszych filmów 2021 roku

 

#1 Spider-Man: Bez drogi do domu

 

Źródło: Marvel Studios

 

Po tym jak tożsamość Spider-Mana zostaje ujawniona wszyscy reagują, zazwyczaj negatywnie. Spider-Man jako Peter Parker, czyli nastolatek mający plany na przyszłość, przyjaciół oraz dziewczynę ma tego dość! Prosi o pomoc Doctora Strange’a, a ten wywołuje zaklęcie, które zmienia losy całego multiwersum!

 

#2 Nie patrz w górę

 

Źródło: Netflix

 

Co gdyby szalenie olbrzymia kometa pędziła w stronę Ziemi? Kto byłby w stanie w to uwierzyć, a kto zatrzymać? To film o nieuchronnej zagładzie naszej planety, o przerażonych odkrywcach tego zjawiska, o sposobie, w jaki władza reaguje na problem, o reakcji społeczeństwa. Czy uda się zatrzymać kometę i uratować Ziemie? Czy zagłada to coś złego? Jak wyglądałoby życie na innej planecie? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziecie w filmie „Nie patrz w górę”.

 

#3 Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni

 

Źródło: Marvel Studios

 

Shaun, a jak później się dowiadujemy Shang-Chi, spokojny pracownik hotelu okazuje się mieć nadprzyrodzone zdolności i być częścią organizacji Dziesięciu Pierścieni. Od czego się zaczęło? Superzłoczyńca z niezaspokojonym apetytem na władze poznaje kobietę, strażniczkę legendarnej krainy, która jako jedyna postanowiła stawić mu opór. Bomba przysłaniana miłością matki po latach wybucha… jakie będą jej skutki?

 

#4 FreeGuy

 

Źródło: Filmweb

 

Guy to pracownik banku, codziennie w drodze do pracy zamawia ten sam rodzaj kawy w tej samej kawiarni, w pracy dochodzi do kilku napadów i strzelanin, które nie są dla mieszkańców miasta niczym nadzwyczajnym. Życie niemal jak z… gry.

 

#5 Diuna

 

Źródło: Filmweb

 

Przygoda, podróż i przeznaczenie młodego człowieka, Paula Atreidesa a pomiędzy tym najbardziej niebezpieczna planeta z najcenniejszą substancją. To opowieść o wyzwalaniu swojego potencjału oraz pokonywaniu strachu. Kto otrzyma posiadanie nad najcenniejszą ze wszystkich znanych substancjom?

 

Kolejna część ekranizacji książek Franka Herberta jest planowana na jesień 2023 roku!

Udało Ci się obejrzeć wszystkie propozycje, a może chcesz coś do niej dodać? 
Wstaw swoją propozycję w komentarzu! 

12 komentarzy

Podziel się swoją opinią!

%d bloggers like this: