Fantasy,  Kryminał,  Netflix,  Seriale

Lucyfer Morningstar, czyli Władca Piekieł w Los Angeles

Czujesz czasami podczas oglądania serialu czy filmu zaciekawienie, zafascynowanie do tego stopnia, że nachodzi Cię myśl „Czy sen jest mi naprawdę potrzebny? Muszę sprawdzić, co będzie dalej!” Ja tak miałam z Lucyferem! Co prawda, od obejrzenia ostatniego odcinka minęło trochę czasu, ale to chyba dobrze. Potrzebowałam go, aby opowiedzieć Ci o wszystkich 6 sezonach Lucyfera, a nie tylko o fenomenalnym jego zakończeniu.

 

Poznajcie Lucyfera Morningstara, diabła w ludzkiej skórze, który spełnia pragnienia innych osób dzięki czemu zna go całe Miasto Aniołów, czyli Los Angeles. Pojawił się w tym mieście, gdyż pragnął urlopu od swojej odwiecznej pracy – piastowania stanowiska władcy piekieł! Wraz z demonem, a jednocześnie najwierniejszą przyjaciółką Mazikeen, przybył na Ziemię, by się zabawić, poznać życie ludzi i przede wszystkim odpocząć.

 

Lucyfer Maze
Źródło: Netflix

 

Jaki jest Lucyfer? Na pewno egoistyczny traktujący ludzi z wyższością, ale wobec kobiet zawsze zachowywał się szarmancko, przez co stawał się obiektem westchnień. Do czasu…

 

Dzień dobry, Pani Detektyw!

 

Już w pierwszym odcinku poznaje Panią Detektyw, czyli Chloe Decker. To ona zajmuję się sprawą morderstwa jego znajomej. Ich współpraca się rozwija, jednak jest rzecz, która nie daje Lucyferowi spokoju – dlaczego Pani Detektyw nie zachwyca się jego atrakcyjnością ani nie reaguje na sztuczkę, jak każda inna osoba?

 

W tym samym czasie poznaje też Panią Doktor – terapeutkę Lindę Martin. To ona, jako pierwsza, dowiedziała się o jego obawach, pragnieniach, a także jego drugiej twarzy, w której istnienie nikt nie wierzył.

 

 

Lucyfer i Chloe, czyli najbardziej boska historia miłosna

 

Historia Lucyfera i Chloe jest bardzo długa oraz zawiła. Rozpoczyna się już w pierwszym odcinku, a kończy w ostatnim, po 6 sezonach przygód dwójki partnerów. W międzyczasie Lucyfer dowiaduje się o tym, że jego ojciec – Stwórca – zaplanował już wieki temu ich spotkanie, następnie na Ziemię schodzi jego matka, która nie jest przekonana do Pani Detektyw, zadanie nie ułatwi również Dan – były mąż kobiety.

 

Lucyfer Chloe
Źródło: Netflix

 

To tylko część przeszkód, które stają im na drodze, a uwierz, te nie zaliczają się do tych najpoważniejszych.

Lucyfer – obsada serialu

 

Głównego bohatera, czyli Lucyfera, zagrał Tom Ellis. W rolę Chloe Decker, czyli Pani Detektyw, wcieliła się Lauren German. Unikalny charakter Mazikeen oddała Lesley-Ann Brandt. Amenadiel, jeden z braci Lucyfera, był wykreowany przez D.B. Woodside’a. Panią Doktor Lindę Martin zagrała Rachael Harris. Wyjątkową postacią w serialu Lucyfer była Ella Lopez – ciepła, dobra, pełna energii i zawsze chętna do pomocy – w taki sposób przedstawiła ją Aimee Garcia. Do głównych bohaterów należy również zaliczyć Dana Espinoze, którego zagrał Kevin Alejandro.

 

Lucyfer
Źródło: Netflix

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o bohaterach serialu, kliknij tutaj.

 

Siła Mazikeen

 

Mazikeen, jak sama o sobie mówiła, była osobą bez duszy. Pewnie zastanawiasz się dlaczego? Twierdziła, że jest demonem, a demony jej nie mają. Maze męczyła się ze swoim problemem bardzo długo. Z każdym sezonem coraz częściej przebywała z ludźmi, poznawała ich słabości, wiedziała, co sprawia im radość i w końcu nauczyła się żyć między nimi. Gdy tylko poczuła więź, od razu była gotowa walczyć za tę osobę. Czy to nie świadczy o posiadaniu duszy?

 

Co fani zarzucają Lucyferowi?

 

Przede wszystkim to, że od 4 sezonu dwoje z głównych bohaterów: Lucyfer oraz Maze tracą swój charakter – jak dla mnie nie. Uważam, że to, jak rozwinęli się Ci bohaterowie było skutkiem długiego przebywania z ludźmi i taka przemiana była naturalna.

 

Rasistowski wątek z Amenadielem – w scenie, gdzie do czarnoskórego Amenadiela celują biali policjanci wywołał wiele kontrowersji. Wiele osób zarzuciło Netflixowi, że specjalnie, bez większego sensu wrzuca wątki rasistowskie do serialu, tylko po to, by umoralniać widza. Czy uważam scenę za niepotrzebną? Niekoniecznie. Natomiast twierdzę, że tę scenę można było wykreować w inny sposób.

 

Lucyfer
Źródło: Netflix

 

Poza tym okazuję się, że Maze zakochała się w kobiecie, której mąż okazuję dominację w toksyczny sposób, a czarnoskóra, uboga policjantka od lat nie może dostać awansu od białego przełożonego. Te wątki również i dla mnie były nieco przerysowane.

Czy 6 sezon Lucyfera był tym ostatnim?

 

Według mnie tak. Co więcej, uważam, że serial zakończył się fenomenalnie! Koniecznie musisz go zobaczyć!

 

Jeśli chcesz obejrzeć serial, kliknij tutaj! Na Netflixie znajdziesz wszystkie 6 sezonów serialu Lucyfer.

 

Lucyfer to dobry serial – oczywiście zaliczył kilka wpadek, ale mimo wszystko to produkcja, którą chciałabym Ci polecić! Podczas oglądania dowiesz się:

 

  • Dlaczego Lucyfer nigdy nie kłamie?
  • Dlaczego Lucyfer opuścił Chloe i wrócił do swojego dawnego życia?
  • Jak Maze odzyskała duszę i w jaki sposób Lucyfer stał się terapeutą skażonych dusz?
  • Jaką sztuczkę stosował na ludziach Lucyfer?
  • Czy boskie istoty mogą mieć potomstwo z człowiekiem?

 

A może Lucyfer jest serialem, który już dawno zagościł na Twoim Netflixie? W takim razie podziel się swoją opinią!

 

PS Będzie mi bardzo miło, jeśli odwiedzisz mnie na Instagramie!

 

 

 

9 komentarzy

Podziel się swoją opinią!

%d bloggers like this: