Bez kategorii

Czy HBO MAX zniknie i o ile Disney+ podwyższy ceny abonamentu?

Po fuzji Warner Bross i Discovery powstała nowa spółka – Warner Bross. Discovery. Współpraca z tak silnym partnerem, wywrze wpływ na HBO Max, które było dostępne w Polsce od marca 2022.

Chcąc połączyć wielkie hity od WB i wysokiej jakości seriale od HBO Max zdecydowano się zmiany. Ponadto okazało się, że nowa platforma HBO była nieodpowiednio zarządzana i doprowadziła, przez taki krótki okres, do milionowych strat. Aby chociaż w częściej odbudować finanse, postanowiono usunąć z platformy streamingowej film „Batgirl” oraz kultową serię „Scooby Doo”.

Jedynym ratunkiem okazała się zmiana platformy na Discover+. Nowy serwis zadebiutuje już na wiosnę 2023 roku. Na początku zmiana z HBO Max obejmie Amerykę Północną, a na jesieni 2023 roku także Amerykę Łacińską. Zmiany w Europie nastąpią natomiast w pierwszej połowie 2024 roku. Jakie zmiany nas czekają?

  • Nie będzie dostępnych filmów po 45 dniach od kinowej premiery – od teraz każdy film będzie rozpatrywany w tej kwestii indywidualnie
  • Zostaną ograniczone lokalne produkcje
  • Powstaną nowe plany taryfowe, w których najtańsza opcja będzie zawierała reklamy

Czy może być gorzej? Może! Nowa najpopularniejsza platforma streamingowa Disney+ od 8 grudnia zmieni taryfę abonamentową!

Po wielu latach bycia numer jeden na rynku Netflix musi ustąpić pierwszego miejsca dopiero co raczkującej platformie w Polsce. Disney+ przez dwa miesiące zdołał przewyższyć globalną liczbę użytkowników Netflixa. W raporcie za ostatni kwartał Disney poinformował, że łącznie baza klientów jego serwisów Disney+, Hulu i ESPN+ wynosi 221 milionów subskrybentów. To niecałe 300 tys. więcej niż globalna liczba użytkowników Netflixa, który w lipcu raportował, że z jego usług korzysta 220,7 mln subskrybentów.

Źródło: Disney+

Koszt miesięcznej subskrypcji w ramach abonamentu bez reklam zostanie podniesiony. Od 8 grudnia użytkownicy będą mogli wybrać pomiędzy planem z reklamami, którego koszt wyniesie $7,99 miesięcznie – czyli tyle ile aktualnie wynosi koszt abonamentu bez reklam – a planem bez reklam, za który trzeba będzie zapłacić $10,99 miesięcznie lub $109,99 rocznie. To oznacza wzrost kosztów o $3 w perspektywie miesiąca i $30 w skali roku.

A Ty co sądzisz o tych zmianach? Będziesz wykupywać plan premium od Disney+?

3 komentarze

Podziel się swoją opinią!

%d bloggers like this: